Новини
Під час збиття ворожих безпілотників чи ракет на землю можуть падати уламки.
Під час повітряної тривоги може працювати система протиповітряної оборони. Тому є ймовірність падіння уламків не тільки російських безпілотників чи ракет, а й зенітних керованих ракет.
Людей, які знайшли уламки, просять не нехтувати безпекою та дотримуватися наступних правил.
Традиція прикрашати ялинку бере свій початок у сиву давнину – їй понад 2000 років. Тоді люди вважали, що всі дерева наділені добрими силами, що в них живуть добрі духи. Розвішуючи на деревах пригощання й подарунки, люди прагнули таким чином задобрити духів, привернути їхню прихильність.Спочатку на ялинки замість іграшок чіпляли плоди: яблука як символ родючості; горіхи на знак незбагненності божественного промислу; яйця як символ постійного життя, гармонії і благополуччя.
У XVII ст. прикрашали різдвяне дерево фігурками й вирізаними з кольорового паперу квітами, яблуками, вафлями, позолоченими дрібничками, цукром.
А ось ідею запалювати свічки на ялинці приписують Мартіну Лютеру. Кажуть, що одного вечора він ішов додому, складаючи на ходу проповідь. Відблиск зірок, які наче мерехтіли серед ялин, вселив йому невимовне благоговіння. Вирішивши продемонструвати цю чудову картину своїй сім’ї, він у головній кімнаті встановив ялинку, закріпив на її гілках свічки й запалив їх. Згодом свічки, плоди, цукерки, яких вдосталь стали чіпляти на ялинку, – усе це надто обтяжувало гілки вічнозелених дерев. Постало питання, як зробити прикраси, щоб вони були красиві й легкі. І тут на допомогу прийшов бізнес. Першими порожнисті скляні кулі як прикраси для різдвяного дерева почали видувати німецькі склодуви. Вважається, що першу скляну ялинкову прикрасу (кулю-іграшку) було зроблено в Тюрінгії (Саксонія) у XVI ст. А ось різдвяні ялинки з електричними гірляндами вперше з’явилися на вулицях Фінляндії лише в 1906 р.
Із самого дитинства як дорослі так і малеча обожнюють свята , а особливо Новорічні з казковою аурою, коли можна мріяти та вірити в чудеса. Тому ми не можемо навіть в такий важкий для нашої країни час залишити дітей без новорічного свята, бо наші захисники воюють за те, щоб наші діти жили в тій країні, в якій поважають та дотримуються традицій, в якій захищають право дитини на свято навіть у час війни. Тому вчителі початкової школи, разом зі своїми учнями влаштували новорічне свято з піснями, віршами, іграми та хороводами, і звичайно ж із солоденькими подарунками.Дзвінкий сміх та щасливі очі дітей , зробили цей день незабутнім.Діти та вчителі на святі відчули справжній дух Нового року та зарядилися гарним настроєм!!! Бажаємо вам у Новому році,щоб здійснилися всі ваші мрії та бажання, наповнюючи життя щастям і гармонію
Зимові канікули — це час радості, веселощів і відпочинку, але важливо не забувати про безпеку! Основні правила, які допоможуть вам уникнути небезпеки в холодну пору року:
❄ Як безпечно поводитися біля водойм і криги?
❄ Що робити, щоб уникнути падіння бурульок?
❄ Як уникнути травм під час ожеледиці?
❄ Правила поведінки на дорогах у зимовий час.
❄ Що слід пам’ятати, залишаючись вдома?
❄ Дії під час повітряної тривоги.
Дотримуючись цих простих порад, ви зможете провести зимові канікули безпечно, зберігши лише теплі спогади!
30 жовтня Європейська комісія оприлюднила звіт щодо прогресу України на шляху до ЄС, у якому відзначила важливість змін у сфері ментального здоров’я та згадала Всеукраїнську програму ментального здоров'я. Більше інформації за покликанням https://www.president.gov.ua/news/olena-zelenska-ukrayina-boretsya-ne-lishe-proti-napadnika-j-95009
Дорогі діти, шановні батьки! Друзі та колеги!
Сердечно вітаємо вас із Днем Святого Миколая Чудотворця - з цим теплим, світлим та солодким святом. Як добра зимова казка, це світле й радісне свято першим приходить до нас, сповіщаючи наближення Різдва Христового.
Святий Миколай приходить у найскладніший період за всі часи незалежності. Українці захищають свою землю від московської орди, волонтерять, плетуть маскувальні сітки, працюють на потреби фронту.
Але навіть у цей критичний період дорослі, як ніколи, зобов’язані створити маленьке свято для всіх наших рідних українських діток, бо це час різдвяного дива, коли збуваються найзаповітніші мрії. Наші діти заслужили на цю казку. І цю казку не зупинить жодна темна сила, бо добро завжди перемагає зло. І в казці, і в житті.
Тож нехай цьогорічне свято запам’ятається усім приємними несподіванками, гарним настроєм, подарунками та неповторними враженнями.
Щиро бажаю добра та родинного затишку, міцного здоров’я, злагоди, добробуту та достатку. Хай завжди душевна щирість та людяність допомагають у складні хвилини, очі малечі світяться щастям і радістю безтурботного дитинства, а Святий Миколай Чудотворець завжди оберігає вас, даруючи щастя, радість і надію!
Вітаємо всіх військовослужбовців України. Ви наші захисники, опора держави. Спокій наших домівок, спокій близьких - у ваших надійних, сильних руках. Хай береже вас господь !!! Зі святом наші захисники!!! Учні нашого закладу ДЯКУЮТЬ ВАМ за все, що ви робите для нашої України !!! Низький уклін і велика подяка вам наші ТИТАНИ!!!!!
Голодомор 1932-1933 рр. – одна з найстрахітливіших сторінок у новітній історії українського народу.
Зараз щороку Україна прихиляє коліна перед мільйонами жертв Голодомору 1932-1933 років, перед тими страждальцями, могили яких розкидані по садках, балках, дворах, узбіччях доріг та на цвинтарях, де насипані великі могили або колективні.
До Дня памʼяті жертв Голодомору у закладі було проведено виховні години, тематичні уроки за темами: "Скорботна пам'ять поколінь","Правда про ті роки". Бібліотечна виставка: інформаційно- довідкової літератури.Спільний захід із сільської бібліотекою та будинком культури.
Запалені свічки символізують скорботу і памʼять про мільйони загублених життів, серед яких були такі ж діти, як і вони, з надією, що ці вогники зігріють душі загиблих.
Із нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи в нашому закладі відбулися виховні години. Перегляд відеороликів із подій на майдані та вшанували пам'ять всіх загиблих хвилиною мовчання. Ми щиро вітаємо учасників національно-визвольної боротьби, всіх тих, хто відстояв перемогу Революції Гідності та сьогодні мужньо боронить рідну землю. Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у ваших домівках, та не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави
Ця дата — не просто цифра, а символ незламності українського народу. За цей час Україна пережила безліч втрат, але також продемонструвала неймовірну стійкість і єдність.
Міста і села, які стали епіцентрами боротьби, зруйновані, але не зламалися. Буча, Ірпінь, Маріуполь — вони стали символами мужності та боротьби за свободу. Українські військові та цивільні щодня демонструють героїзм, а світова спільнота продовжує підтримувати боротьбу України за незалежність.
Цього дня ми зупинимося, щоб згадати, відчути, вшанувати.
Дивитися його можна в прямому етері на YouTube-каналі «Освіта Лозівської громади» та на великому екрані, що встановлений на площі міського Палацу культури, з 09:00 год. ранку 30 вересня, 1 й 2 жовтня.На вас чекають три неймовірних дні спілкування з учнівством, учительством, батьківством, дошкіллям та позашкіллям. Це буде потужно, корисно, патріотично! Ми віримо, що зможемо підтримати Сили оборони та безпеки України не тільки українським словом, а й доброю справою.
У рамках Марафону відкрито збір коштів на підтримку ЗСУ! Ви можете задонатити вже зараз відсканувавши QR-код.
16 вересня Лозівщина святкує День визволення від нацистських окупантів та155 років з Дня заснування міста Лозової. Але людські серця і душі ніколи не зможуть забути імена воїнів-визволителів, які ціною свого життя подарували мир. КЗ " Смирнівський ліцей" вшановує пам'ять загиблих героїв покладанням квітів до братської могили!
КЗ"Смирнівський" ліцей приєднується до флешмобу "Лозова - це Україна"‼ Вітаємо наше рідне місто із знаменною датою: 155 років з дня заснування Лозової. Бажаємо всім миру , добра та якнайшвидшої перемоги СЛАВА УКРАЇНІ !! ГЕРОЯМ СЛАВА‼
Наш заклад - Смирнівський ліцей активно включився в коло учасників освітнього проєкту «травмапедагогіка для українських шкіл». Ми повернулися з Варшави окрилені новими знаннями, озброєні новими методами і практичними формами роботи з учнівством, вчительством та
батьківством. Відразу поділилися враженнями від тренінгу і почали використовувати на практиці ті знання, що привезли з собою з тренінга у Варшаві. На батьківських зборах 11 - класників провели вправу «Коло емоцій», використали наочність, подаровану організаторами тренінгу парасольку - парашут, провели дихальні вправи, розібралися з поняттям «стрес». На педагогічній раді з колегами, зробили ранкове коло, використавши вправу "Оплески здоров'я"; дихальні вправи, за допомогою подарованих м'ячиків, коліжанки поділилися своїми емоціями, розібрали питання, що таке " стрес», «ресурси» ….І це ще не все! Робота з цього питання тільки набирає оберти. Нажаль, поки що навчання онлайн, можемо робити зустрічі з рупами по 15 - 20 осіб. Але ми віримо в ЗСУ, в нашу Перемогу!
У нинішній війні ми платимо надзвичайно велику ціну. Безперечно, це не єдиний день у році, коли згадуються полеглі та віддається їм шана. Але це особливий день, нагода для всього суспільства зосередитися на вдячності та пошануванні, зробити все можливе, аби пам’ять про героїв була збережена та зміцнена на багато поколінь вперед. Тому що перемоги здобуває лише той, хто пам’ятає – vincit qui meminit
Проведені перші уроки 2024-2025 навчального року і усіх класах закладу. Директорка Ольга Володимирівна привітала всіх учнів з Днем знань на загальному святі ліцею, яке відбулася у форматі онлайн зустрічі.
Шановні учні та учениці ліцею, з 02.09. 2024 року до особливого розпорядження освітня діяльність закладу здійснюється за допомогою технологій дистанційного навчання.
Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності.
Цей День пам’яті держава започаткувала в 2019 році. Саме 29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.
Україна 24 серпня відзначає 33-річницю проголошення Незалежності.
Це важливе свято для держави, адже сьогодні, як і багато поколінь тому, українці виборюють свою незалежність зі зброєю в руках.
Саме 24 серпня народні депутати ухвалили Акт проголошення незалежності України та винесли це питання на всеукраїнський референдум.
23 серпня щорічно, починаючи з 2004 року, в Україні вшановують один з трьох ключових державних символів – синьо-жовтий стяг. Це також національний символ. Символ нашої української ідентичності. Символ боротьби за волю.