Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 102 людини

Структура та органи управління закладу освіти

Дата: 19 лютого 2024 о 13:23, Оновлено 16 жовтня 2024 о 21:23
Автор: Жучок І. В.

Структура та органи управління закладу освіти

З метою оптимізації управління життєдіяльністю школи в Ліцеї створені органи управління, діяльність яких дає змогу враховувати потреби учасників освітнього процесу.

До структури управлінських органів Ліцею належать:

Адміністрація закладу освіти (директор школи, заступники директора з навчально-виховної роботи, заступник директора з виховної роботи та заступник директора з господарської роботи).

Органи колегіального управління закладом освіти (загальна конференція колективу, рада школи, педагогічна рада, нарада при директорі).
Органи громадського самоврядування учнів (учнівська рада), батьків (органи батьківського самоврядування), працівників закладу освіти (загальні збори трудового коллективу, профспілковий комітет).

Органами колегіального управління закладом освіти є, загальна конференція колективу, рада школи, педагогічна рада, нарада при директорі. Діяльність органів колегіального управління координується залежно від потреб колективу і завдань закладу освіти.

Загальна конференція колективу – це вищий колегіальний орган громадського самоврядування закладу освіти. Загальна конференція колективу Ліцею – це право учасників освітнього процесу через органи громадського самоврядування брати участь у вирішенні питань організації та забезпечення освітнього процесу в закладі освіти, захисту своїх прав та інтересів, організації дозвілля та оздоровлення. До складу Ради школи обираються представники від педагогічного колективу, здобувачів освіти, батьків здобувачів освіти. Члени Ради школи обираються загальною конференцією колективу. Рада школи працює за планом, що затверджується на засіданні Ради школи. Кількість засідань визначається їх доцільністю. Засідання Ради школи може скликатися її головою, з ініціативи членів Ради школи або директора закладу освіти. Члени Ради школи мають право виносити на розгляд питання, що стосуються діяльності закладу освіти, пов’язаної з організацією освітнього процесу, проведенням оздоровчих та культурно-масових заходів.

​​​​​​Педагогічна рада створена для розгляду питань організації освітнього процесу, підвищення кваліфікації та професійної майстерності педагогів, тощо. До її складу входять учителі,адміністрація школи. Очолює її директор школи. Робота педагогічної ради планується у довільній формі відповідно до потреб школи. Члени педагогічної ради мають право виносити на її розгляд усі питання освітнього процесу. Кількість засідань педагогічної ради визначається їх доцільністю, але вона повинна збиратися не менше чотирьох разів на рік.

Нараду при директорі створено для вирішення термінових питань, пов’язаних з організацією освітнього процесу, організації позакласної діяльності, тощо. Участь у них є обов’язковою для педагогічних працівників. Періодичність проведення нарад при директорі визначається їх доцільністю, але нарада при директорі повинна збиратися не менше одного разу в місяць.

Учнівська рада є вищий представницький та розпорядчий орган учнівського самоврядування в закладі освіти. До складу учнівської ради школи входять президенти та віце-президенти учнівських колективів 5-11-х класів. Президента школи обирають таємним голосуванням учні 5-11-х класів. Балотуватися на посаду Президента школи може будь – який учень 8- 10-х класів, який був обраний як кандидат від свого класу та представив власну програму розвитку школи. На першому засіданні учнівської ради з її складу обирають таємним або відкритим голосуванням заступника – віце-президента учнівської ради. Також на першому засіданні з кількісного складу учнівської ради створюються підрозділи: навчальний (з питань дисципліни і порядку), культурно-масовий, інформаційний, правовий, туризму і спорту, трудовий, господарський, екологічний, прес-центр тощо. Кількість підрозділів (комісій, секторів та інших структур), їх назви, коло обов’язків та завдання визначає учнівська рада за погодженням з адміністрацією Ліцею.

Батьківське самоврядування– це право батьків учнів або осіб, які їх замінюють (далі – батьки), як безпосередньо, так і через органи батьківського самоврядування, колективно вирішувати окремі питання організації освітнього процесу, захисту прав та інтересів учнів, організації їх дозвілля та оздоровлення, брати участь у громадському нагляді в межах повноважень, визначених законодавством України в галузі середньої освіти та Статутом Ліцею. Батьки здобувачів освіти мають право утворювати різні органи батьківського самоврядування (в межах класу, закладу освіти, за інтересами тощо). Рішення органу батьківського самоврядування виконується батьками виключно на добровільних засадах. Рішення, заходи та форми батьківського самоврядування не повинні призводити до надання іншим учасникам освітнього процесу привілеїв чи обмежень за будь-якою ознакою, порушувати їхні права та/або законні інтереси, а також не можуть бути підставою для прийняття управлінських рішень, що не відповідають законодавству.

Загальні збори трудового колективу закладу освіти є вищим органом громадського самоврядування працівників закладу освіти. Загальні збори трудового колективу: розглядають та схвалюють проект колективного договору; затверджують правила внутрішнього трудового розпорядку; визначають порядок обрання, чисельність, склад і строк повноважень комісії з трудових спорів; обирають комісію з трудових спорів. Загальні збори трудового колективу можуть утворювати комісію з питань охорони праці та здійснювати інші повноваження, визначені законодавством. Рішення загальних зборів трудового колективу, прийняті у межах їх повноважень, є обов’язковими до виконання всіма працівниками закладу освіти. Відповідно до законодавства працівники закладу освіти мають право вільно об’єднуватись у профспілки. Адміністрація школи погоджує з профспілковим комітетом штатний розклад, навчальне навантаження, умови праці персоналу, укладає угоди про охорону праці, повідомляє про скорочення робочих місць (не менш ніж за три місяці), тощо.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.